Představení simulátoru
Uživatelský panel

DCS World je volně šiřitelné herní bitevní dějiště jak na poli vzdušném, tak i pozemním a námořním. Zaměřen je především na simulaci vojenských letounů stíhacích, bitevních a helikoptér o více stupňů realističnosti. Součástí této bezplatné platformy je útočný letoun SU-25T zvaný "hrábě" dle svých  četných podvěsů. Dále je možné simulátor rozšířit o mnoho placených modulů a módů (letadel, vrtulníků) jejichž paleta se  dále  rozrůstá.

                                                                                                      

DCS World obsahuje mnoho misí konfliktů na Kavkazském regionu, které zasahují většinu Gruzie - zahrnuje ruskou invazi do Gruzie v roce 2008. Navíc DCS World zahrnuje:

 • Výkonný editor misí a kampaní                                                                        
 • Multiplayer
 • Masivní inventář vzdušných, pozemních a námořních bojových jednotek a zbraní    
                    
 • Pokročilou umělou inteligenci
 • Generátor okamžitých misí                                                                                            

 • Dynamické počasí a roční doby
 • Výcvikové mise
 • Systém nahrávání misí
 • Pilotní deník

 

To vše umožňuje vytvářet podmanivě reálné bojové mise v tomto bouřlivém  regionu. DCS je skutečný svět simulace, který může a  bude zahrnovat různá historická období, které pokrývají mnoho druhů bojových a civilních jednotek. DCS World tak hráči umožňuje  vybrat si  mezi  oběmi typy realistického  hraní, civilní i bojové a další jen relaxační (akrádový)mód.

DCS moduly, které lze zahrnout do DCS World mohou obsahovat letadla, mapy, pozemní jednotky, kampaně apod.  Nejenže může DCS World obsahovat moduly interně vyvinuté Eagle Dynamics, ale může také zahrnout moduly vyvinuté certifikovanými vývojáři třetích stran. První takový je vrtulník UH-1H Huey.

DCS World teda obsahuje zdarma SU-25T "Frogfoot" bitevní letadlo!                                                                                  

Další moduly, které do DCS World lze zakoupit jsou:

                                                         

DCS : A-10C Warthog. Warthog přináší nejrealističtější moderní simulaci na PC v současné době pro bitevní letadlo s pevným křídlem, co se týče letové dynamiky, avioniky, senzorů a zbraňových systémů. Warthog je mnohými považován za laťku současné simulace letu na PC.

  

                                                                                                  

DCS : Ka-50 Black Shark 2. Ka-50 "Black Shark" je jedinečný a smrtící jednomístný ruský bitevní vrtulník, který bojoval v oblasti severního Kavkazu. Kombinuje vysoce výkonný koaxiální rotor s nesenými smrtícími zbraněmi - řízené střely, rakety, bomby a 30mm kanón.

DCS : P-51D Mustang. Nikdy nebyla stvořena realističtější simulace tohoto legendárního stíhače druhé dvětové války.

DCS: Combined Arms. DCS: Combined Arms vám dává kontrolu nad pozemními silami v průběhu bitvy. Použijte velitelské mapy k přesouvání pozemních sil, nastavte palbu artilérie v misi a řiďte pozemní bitvu. Ujměte se role JTAC (společný předsunutý návodčí) v multiplayeru a označte cíle pro své reálné spolubojovníky blízké letecké podpory nebo přímo ovládejte obrněná vozidla nebo zbraně protivzdušné obrany a střetněte se s nepřítelem.

LockOn: Flaming Cliffs 3FC3 je další stupeň vývoje Flaming Cliffs série. FC3 obsahuje F-15C, A-10A, SU-27, SU-33, MiG-29A, MiG-29S, a Su-25. FC3 letadla nabízejí  zjednodušené ovládání pro nové hráče a zaměřují se spíš než na realitu na širokou škálu letadel. FC3 přidává řadu nových funkcí a vylepšení předchozí verze série Flaming Cliffs. FC3 je modul DCS Worldu, díky čemu je kompatibilní se všemi ostatními moduly jako je A-10C, Black Shark 2, P-51D a další.

DCS: UH-1H HueyUH-1H Huey je jedním z nejznámějších a nejlépe rozpoznatelných vrtulníků na světě. Poté, co sloužil ve velké míře jako dopravní a ozbrojený podpůrný bojový vrtulník ve vietnamské válce, Huey nadále provádí širokou škálu vojenských a civilních misí po celém světě. Nabízí neuvěřitelnou hloubku úrovně modelu,  která reprodukuje vzhled, cítění při letu a zvuk tohoto legendárního vrtulníku s vynikajícími detaily a přesností. Byl vyvinut v úzké spolupráci skutečných UH-1H  provozovatelů a odborníků, DCS Huey nabízí nejdynamičtější a skutečný zážitek konvenčního vrtulníku dostupného na PC. Huey je první titul DCS nabízející více pozic ve stroji, včetně pilota, co-pilota a bočních střelců. Vrtulník může být létán buď jako lehce ozbrojená letecká doprava nebo blízká vzdušná podpora  vyzbrojená miniguny a neřízenými raketami.                                          

DCS: Mi-8MTV2 Magnificent EightMi-8MTV2 je velmi realistická počítačová simulace jednoho z nejvíce vyráběných vrtulníků na světě - ruský Mi-8 (NATO označení Hip) modernizované varianty bojové přepravy a palebné podpory. Poté co sloužil ve více než 50 zemích,  v široké paletě modelů v průběhu posledních 40 let, Mi-8 je uctívaný veterán nesčetných vojenských operací a civilních služeb po celém světě. Vyvinutý týmem Belsimtek a Eagle Dynamics stojícím za hit-titulem UH-1H Huey. Mi-8MTV2 nadále poskytuje výjimečný realismus a pohlcující hratelnost v rámci bojiště DCS World.  Simulace nabízí přesné modelování všech primárních letadlových systémů, avioniky a správného fungování téměř všech spínačů v kokpitu a ovládacích prvků. Letová a jiná dynamika  je modelována pomocí real-time fyzikálních výpočtů a pečlivě vyladěna s použitím dokumentace skutečného Mi-8MTV2.  Skuteční piloti byli zapojeni do vývoje a testování. Výsledkem je  nejen nejrealističtější Mi-8 reprodukce na PC, ale komplexní vrtulníkový model, který správně reprezentuje komplexní dynamické efekty specifické pro let vrtulníkem, jako například autorotace,  stav vírového prstence (VRS), přechodový vztlak (translational lift) a mnoho dalších. Součástí bojiště DCS World v Mi-8MTV2 můžete operovat jako pilot, co-pilot nebo střelec. Vybavení pro blízkou palebnou podporu, může být vrtulník vyzbrojen neřízenými raketami, kulometnými podvěsy a palubními kulomety. V přepravní  roli, může nést náklad až čtyři tuny uvnitř nebo tři tuny na vnějším závěsu tak, aby doručil materiál v širokém spektru terénních a klimatických podmínek.